Monitor dla programisty

Dobry monitor dla programisty to absolutna podstawa. To już taki zawód, że 90% czasu spędzamy przed monitorem, dlatego bardzo ważne aby mieć dobry i odpowiednio ustawiony monitor. Dodatkową kwestią jest ilość monitorów. Kompletnie nie wyobrażam sobie pracy przy jednym monitorze.

 

Czy monitor dla programisty musi być drogi?

W żadnym wypadku programista nie potrzebuje drogiego monitora, o nie wiadomo jak wysokich parametrach. Nie jest potrzebna ani duża przekątna ani duża rozdzielczość ekranu (np. 4K).

 

Jaka przekątna monitora dla programisty?

Pracowałem na różnej wielkości monitorach: 24′, 27′ a nawet na 32 calowych. Najwygodniej programowało mi się na ekranie o przekątnej 24′. Przy większych matrycach komfort pracy jest dużo gorszy, ciężko ogarnąć wzrokiem wszystkie elementy. Najlepszym rozwiązaniem są zdecydowanie dwa monitory 24 calowe.

 

Rozdzielczość monitora dla programisty

Przy większych rozdzielczościach elementy na ekranie są mniejsze, co nadwyręża wzrok. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest rozdzielczość Full HD (1920x1080px). Oczywiście jeśli używamy komputera do innych rzeczy niż programowanie, to można kupić monitor o większej rozdzielczości i ustawiać rozdzielczość odpowiednio wg. swoich potrzeb. Jednak jeśli monitor ma służy wyłącznie do pracy, to nie ma potrzeby dopłacać do większej rozdzielczości.

 

Czas reakcji monitora

Do pracy czas reakcji jest raczej nie ważny, chociaż warto aby miał poniżej 5ms.

 

Dodatkowe funkcje monitora

Z dodatkowych funkcji monitora, może przydać się funkcja Pivot (obracanie ekranu w pionie), dzięki czemu pisanie kodu w pionie jest o wiele wygodniejsze.


Tworzenie stron i sklepów www. Projektowanie aplikacji internetowych.

Mateusz Wtorek - Web Developer, Freelancer, Programista

Szukasz wykonawcy strony, sklepu lub aplikacji internetowej? A może masz już stronę i szukasz kogoś kto zajmie się rozbudową, modyfikacją lub jej opieką? Więcej informacji: www.mateuszwtorek.pl

Kontakt

720 765 110
kontakt@mateuszwtorek.pl