Rapid Charge

Rapid Charge to jedna z wielu dostępnych na rynku technologii szybkiego ładowania. Rozwijana jest przez firmę Lenovo. Większość osób nie wyobraża sobie życia bez korzystania ze smartfonów, laptopów czy innych elektronicznych gadżetów. Niestety coraz bardziej wydajne urządzenia zużywają coraz więcej energii. Postępująca miniaturyzacja nie sprzyja większym bateriom dlatego przydatne jest szybkie ładowanie naszych urządzeń.

Co to jest Rapid Charge

Smartfony jeszcze niedawno zasilane były ładowarkami 5V/1A (5W). Później przełomem była technologia Quick Charge która pozwala ładować smartfony ładowarkami 5V/2A (10W). Technologia była rozwijana w szybkim tempie, mamy więc Quick Charge 2, Quick Charge 3 i Quick Charge 4 i 4+ a teraz w planach jest Quick Charge 5. Niestety z technologii korzystają tylko niektórzy producenci, a inni wymyślają własne technologie szybkiego ładowania.

Rapid Charge to technologia szybkiego ładowania rozwijana przez Lenovo. Była dobrze akcentowana przy okazji premiery Lenovo P2. Smartfon współpracuje z ładowarką 24W, Lenovo zapewnia o możliwości 10 godzin pracy urządzenia już po 15 minutach ładowania.

Lenovo nie jest bardzo popularne jeśli chodzi o rynek smartfonów, jednak inaczej jest w przypadku laptopów. Jeśli chodzi o notebooki to jest to zdecydowanie czołówka i właśnie tutaj technologia Rapid Charge jest mocno zaznaczona.

Ile trwa ładowanie laptopa – Rapid Charge

Rapid Charge można spotkać zarówno w tańszych jak i droższych komputerach od Lenovo.

Przykładowo Lenovo Thinkpad X1 Extreme kosztujący około 10 tysięcy złotych posiada baterię która zapewnia 12 godzin pracy. W tym przypadku producent zapewnia że dzięki Rapid Charge możemy naładować 80% baterii w przeciągu godziny.

O wiele tańszy laptop – Lenovo Idepad 330-15ARR którego koszt to około 1500zł, posiada baterię która zapewnia 6 godzin pracy, dzięki Rapid Charge po 15 minutach ładowania możemy spokojnie pracować na baterii przez 2 godziny.

 


Tworzenie stron i sklepów www. Projektowanie aplikacji internetowych.

Mateusz Wtorek - Web Developer, Freelancer, Programista

Szukasz wykonawcy strony, sklepu lub aplikacji internetowej? A może masz już stronę i szukasz kogoś kto zajmie się rozbudową, modyfikacją lub jej opieką? Więcej informacji: www.mateuszwtorek.pl

Kontakt

720 765 110
kontakt@mateuszwtorek.pl