Kupowanie lajków na facebooka

Wiadomo że każdy kto założy nową stronę na facebooku chciałby jak najwięcej polubień. Dziwnie przecież wygląd strona która ma kilkanaście lajków. Dlatego wiele osób decyduje się kupić polubienia, firmy zajmujące się sprzedażą lajków oferują nawet 10 000 polubień w cenie około 600zł.

Dlaczego nie warto kupować lajków na facebooka?

Wielu moich klientów decydowało się na zakupienie lajków na początku działalności swojej strony. Odradzałem im to, bo są to puste, bezwartościowe polubienia od botów. Ale niektórzy decydowali się na to, tylko dlatego żeby na początku mieć jakąś tam liczbę polubień. Jeden z klientów zakupił 5000 polubień za kwotę około 300zł. Po jakimś czasie zadzwonił do mnie z pytaniem jak to możliwe że jego strona dwa dni temu miała 5300 lajków a dzisiaj liczba ta spadła do 4 polubień? Okazało się, że boty których używała firma sprzedająca polubienia zostały zbanowane na facebooku, a co za tym idzie ich lajki już nie obowiązywały. Dzieje się tak coś jakiś czas, facebook wykrywa fałszywe profile które służą tylko do nabijania liczników polubień i je banuje.

Dlaczego jeszcze nie warto kupować lajków dla fanpage’a na facebooku?

To że stracimy wszystkie zakupione polubienia, to niestety nie jest jedyny problem. Kolejnym problem jest to że, boty które polubią naszą stronę nie będą wchodziły w żadne interakcje na naszym fanpage’u. Co z tego że będziemy mieli np. 10 tys. lajków jak nasze posty będą miały po kilka wyświetleń, brak komentarzy i polubień?

Wśród botów które polubiły naszą stronę będą też na pewno prawdziwe osoby, które za pomocą różnych programów chciały zarobić na polubieniach stron. Osoby takie polubiły nawet setki różnych stron, korzystając później z facebooka wszystkie posty tych stron wyświetlają się im na facebooku, często tematyka ich nie interesuje i oznaczają takie posty jako SPAM. Wśród tych postów mogą być również Twoje wpisy. Jeśli takich zgłoszeń jest więcej to automatycznie spadnie widoczność Twojej strony wśród autentycznych odbiorców.

Test płatnych lajków na facebooka

Postanowiłem sprawdzić czy da się kupić lajki na facebooka i ich nie stracić. Nie korzystam raczej z facebooka ale założyłem stronę firmową, znalazłem w google firmę która zajmuje się sprzedażą lajków, i kupiłem do swojej strony 300 polubień. Po 10 minutach od płatności polubienia pojawiały się w ekspresowym tempie, po kolejnych 20 minutach na moim profilu było już upragnione 300 lajków.

Na następny dzień liczba spadła do 265 polubień, później przez 12 dni liczba ta spadała o kilka polubień dziennie. Po dwóch tygodniach nagle ta liczba spadła do 54 lajków! A w kolejnym dniu liczba polubień spadła do 0!

Poniżej wklejam screen ze statystyk polubień mojej strony na facebooku:

lajki facebook

 


Tworzenie stron i sklepów www. Projektowanie aplikacji internetowych.

Mateusz Wtorek - Web Developer, Freelancer, Programista

Szukasz wykonawcy strony, sklepu lub aplikacji internetowej? A może masz już stronę i szukasz kogoś kto zajmie się rozbudową, modyfikacją lub jej opieką? Więcej informacji: www.mateuszwtorek.pl

Kontakt

720 765 110
kontakt@mateuszwtorek.pl