Czy da się zainstalować Photoshopa na Linuxie?

Mimo że społeczność Linuxa od bardzo dawna stara się aby Adobe zdecydował się wydać zestaw Creative Suite w wersji natywnej dla Linuxa to niestety jeszcze się to nie stało. Ale na szczęście, to nie znaczy że na Linuxie nie zainstalujemy Photoshopa, bo z pomocą przychodzi nam świetne narzędzie jakim jest Wine (PlayOnLinux) na którym Photoshop działa bardzo dobrze i płynnie.

 

Jak zainstalować Photoshopa na Linux Ubuntu przez Wine (PlayOnLinux)

Pierwsze co musisz zrobić to zainstalować oprogramowanie które pozwoli nam obsługiwać Photoshopa na Linuxie, aby to zrobić otwórz Oprogramowanie Ubuntu, wyszukaj a następnie zainstaluj PlayOnLinux

 

Otwórz program PlayOnLinux

PlayOnLinux Ubuntu

 

Po otwarciu programu kliknij po lewej stronie Zainstaluj program (nr. 1), otworzy się Menu instalacji w którym wybierz zakładkę Grafika (nr. 2), z listy która się wyświetli wybierz Adobe Photoshop CS6 (nr. 3) i kliknij przycisk Zainstaluj (nr. 4)

Instalacja Photoshopa na linuxie

 

Później musisz kliknąć kilka razy przycisk Dalej, instalator będzie instalował i konfigurował program Wine.

Następnie instalator poprosi o wskazanie pliku instalacyjnego Adobe Photoshop. Musisz wskazać plik setup.exe Adobe Photoshop CS6.

Po wskazaniu pliku instalacyjnego otworzy się już instalator Photoshopa. To wszystko, teraz wystarczy że przejdziesz przez instalacje.

Po zainstalowaniu Photoshopa, w programie PlayOnLinux będzie on dostępny w kolumnie po prawej stronie

Photoshop wine playonlinux

Aby uruchomić program wystarczy go zaznaczyć a następnie po lewej stronie wybrać Uruchom


Tworzenie stron i sklepów www. Projektowanie aplikacji internetowych.

Mateusz Wtorek - Web Developer, Freelancer, Programista

Szukasz wykonawcy strony, sklepu lub aplikacji internetowej? A może masz już stronę i szukasz kogoś kto zajmie się rozbudową, modyfikacją lub jej opieką? Więcej informacji: www.mateuszwtorek.pl

Kontakt

720 765 110
kontakt@mateuszwtorek.pl